Jak zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu?

  1. Zadbaj o skuteczną izolację – nieocieplone ściany to zaproszenie dla chłodnego powietrza. Brak warstwy izolacyjnej pozwala na łatwe przenikanie zimna do środka i błyskawiczne przemarzanie muru. Dlatego pamiętaj: buduj świadomie! Zaplanuj izolację cieplną swojego domu już na etapie projektowania, a unikniesz mroźnych problemów i wysokich rachunków. Warstwę izolacyjną można oczywiście nanieść także na już istniejące, a nawet stare budynki.

    Kompleksowe rozwiązania w zakresie izolacji natryskowej pianką w woj. lubelskim, podkarpackim i okolicach znajdziesz w ofercie firmy Termoidea. Zapraszamy do kontaktu – pomożemy Ci obniżyć koszty ogrzewania nawet o 50%!

  2. Zminimalizuj straty energii– czasami problemem nie jest zimno wdzierające się do wnętrza domu, ale ciepło, które z niego ucieka. Aby zlokalizować miejsca, które przepuszczają ciepło na zewnątrz (tzw. mostki termiczne), warto wykonać badanie termowizyjne budynku. Gdy już dowiesz się, którędy ucieka ciepło, będziesz mógł przystąpić do działania – np. wymieniając okna lub docieplając budynek pianką poliuretanową.
  3. Stosuj kilka źródeł ogrzewania – zróżnicowane taryfy energetyczne powodują, że w domu nie warto ograniczać się do jednego źródła ciepła. Dlatego oprócz kotłów olejowych lub gazowych zalecamy również zastosowanie instalacji elektrycznych. Elastyczna praca i zmiana źródeł ciepła pozwoli Ci znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie.

oszczedzanie

Comments are closed.