poddasza2

Ocieplenie poddaszy

Do ocieplania poddaszy trzeba podejść z niebywałą starannością oraz odpowiednią wiedzą. Zastosowanie materiałów słabej jakości lub brak precyzji w wykonaniu i wiedzy związanej z termoizolacją może nieść za sobą szereg skutków ubocznych, jakimi są np. bardzo duże straty ciepła -mostki termiczne, wilgoć, pleśń i grzyby prowadzące do niechcianej wymiany izolacji.

Pianka poliuretanowa jest to doskonały materiał do izolacji poddaszy. Dzięki metodzie nanoszenia natryskiem materiał ten dociera w najmniejszą szczelinę, doskonale łącząc się z różnego rodzaju podłożem np. folią paroprzepuszczalną – membraną, płyta osb, deskowaniem, blachą.

Pianka jest paroprzepuszczalna, dzięki czemu nie zatrzymuje nadmiaru wilgoci, blokuje rozwój bakterii, pleśni i grzybów, jest lekka i elastyczna ,więc nie pęka, oraz nie obciąża konstrukcji dachu, jednocześnie ujednolicając ją. Pianka natryskowa to materiał bardzo trwały, nie traci parametrów z biegiem czasu, jest skuteczna do końca życia budynku.

Dobre ocieplenie to duża oszczędność (nawet do 70 %) na ogrzewaniu i klimatyzowaniu domu. Pianka natryskowa jest wręcz jedynym materiałem, który pozwoli na swobodne użytkowanie poddasza nawet w największe upały ( zatrzymuje ciepło na zewnątrz). Oczywiście analogicznie sprawdza się zimą, nie pozwalając na utratę zgromadzonego w domu ciepła.

Stałym pytaniem, jakie sobie zadajemy, jest to, gdzie i co izolować (np. czy do szczytu, czy po stropie)?.Ze względu na nowoczesne budownictwo i różnorodność wykonywanych poddaszy nie będziemy opisywali tu każdej sytuacji z osobna. Najlepszym sposobem na precyzyjne doradztwo jest bezpłatne spotkanie, dlatego zachęcamy do kontaktu celem umówienia się.

Termoidea
Izolacja natryskowa pianką – Rzeszów, Lublin, woj. świętokrzyskie, małopolskie, mazowieckie i okolice
Tel. 739 222 522 lub 739 222 622